Aktualności

PPT na świecie

PPT na świecie jest reprezentowana przez dwie organizacje:
  1. Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej (WAPP, Niemcy, Wiesbaden, 1994)
  2. Międzynarodową Akademię Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej (IAPP, Niemcy, Wiesbaden, 2005) i związaną z nią Fundację Peseschkian’a
Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej (WAPP) jest międzynarodową organizacją parasolową reprezentującą PPT na świecie. W jego skład wchodzą stowarzyszenia narodowe, instytuty szkoleniowe krajowe i regionalne oraz indywidualni członkowie.
WAPP został założony przez prof. N. Peseschkiana jako Międzynarodowe Centrum Psychoterapii Pozytywnej (ICPP) w 1994 roku. W styczniu 2008 roku zdecydowano zmienić jej nazwę na Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej a w 2016 roku dodano termin „transkulturowy”, aby podkreślić międzykulturowe podstawy psychoterapii pozytywnej.
Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej (WAPP) jest zarejestrowane jako organizacja non-profit w Wiesbaden w Niemczech od 1994 r W chwili obecnej WAPP zrzesza 1800 członków oraz ponad 60 instytucji szkolących w 35 krajach.
Więcej na temat PPT na świecie można dowiedzieć się pod:
https://www.positum.org/

Fundacja Peseschkian’a – Międzynarodowa Akademia Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej (IAPP) jest organizacją non-profit i zajmuje się promowaniem PPT i wartości humanistycznych na całym świecie.
https://peseschkian-foundation.org/